Voltaj / Kapasitif Kontrol

 

^ ^

 

ARK VOLTAGE İLE PLAZMA TORC YÜKSEKLİK KOMTROL

Ark voltajına dayalı bir yükseklik kontrolü, plazmanızdaki Torç kafası ile kestiğiniz çalışma plakası arasındaki DC voltajını ölçer. Torç negatif (-) ve kesim plakası pozitif (+). Aslında plazma arkının direnci tarafından oluşturulan voltajı ölçüyor.


Voltaj Kontrollü THC, makine operatörü tarafından kontrol edilen bir voltaj ayarına sahiptir.

Bu, yükseklik kontrolünün tutmaya çalışacağı referans voltajıdır.
 

Torç YUKARI konuma hareket ederse Ark Voltajı artar ve Torç AŞAĞI hareket ettiğinde veya plakaya yaklaştığında Ark Voltajı azalır.
 

Kesme işlemi sırasında operatör yükseklik kontrolüne 120 volt ayarlarsa ve Voltaj Kontrollü THC'nin elektrot ile plaka arasında ölçtüğü gerçek voltaj 140 volt ise Voltaj Kontrollü THC, torcu plakaya yaklaştırmak için Z ekseni kontrol eder. 120 volt voltaj elde edilene kadar.
 

Böylece, ark voltajına dayalı yükseklik kontrolü, SET voltajını gerçek Ark Voltajı ile karşılaştırır.

 

Buraya kadar iyi aancak: 


1. Kesme hızı düşürüldüğünde, plazma torcu daha geniş bir kerf yakar, bunun sonucunda Ark Voltajı yükselir ve Voltaj Kontrollü THC torcu plakaya yaklaştırır. TORC PLAKAYA DALAR ve ÇARPAR

.
2. Keskin köşeler veya küçük parçalar için tezgah yavaşladığında Torc DALIŞ yapar.

Bazı plazma makinesi kontrolörlerinde, torç yüksekliğini "donduran" bir Voltaj Kontrollü "THC devre dışı bırakma" işlevi vardır, bu sefer de tahmin ettiğiniz gibi "kör uçuş" yapıtığı için Torç çarpabilir..


3. Parçalar çok yakın yerleştirilmişse veya plakanın kenarını kesiyorsanız, Ark Voltajı çok yüksek olacak ve torç DALIŞ yapacaktır.


5. Plazma ile çalışma plakası arasındaki zayıf bir topraklama kelepçe bağlantısı, torcun DALIŞ yapmasına neden olur. Kirli, oksitlenmiş çıtalar, gevşek bağlantılar bu soruna neden olur.


6. Hava kaynağınızdaki nem veya diğer kirlilik, arkın direncini değiştirdiği için yüksekliğin dalgalanmasına neden olur.


7. Kesim sırasında Kompresör kaynaklı hava basıncı dalgalanması, yüksekliğin dalgalanmasına neden olacaktır.


8. Elektrot ve meme aşınması, torcun plakaya yaklaşmasına neden olur.
 

Yalnızca Voltaj Kontrollü THC kullanırsanız, kesim kalitesi, meme ve elektrot ömrü için yeterli değildir.
Kapasitif Sensör, TORCH'unuzu korur ve yüksek kesim kalitesi sağlar 

Language/Dil

WEB Contents

 

 

 

Contact:  agelkom@gmail.com